Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto G i m n a z j a l n y  P r o j e k t  E d u k a c y j n y Strona główna Wstecz
poczta  foto

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO

ROK SZKOLNY 2016/2017


Klasa II


Temat: Olimpiada w RIO 2016 – nasze największe sukcesy.
Opiekun: Dorota Wnuk-Lipinska
Uczniowie: Kazimiera Śpiołek, Milena Kopp Ostrowska, Sebastian Pałubicki, Julia Wirkus, Anna Wnuk-Lipnska


Temat: Kuchnia – chemiczne laboratorium.
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
Uczniowie: Łukasz Depka Prądzyński, Wioleta Ekman, Karol Gierszewski, Krzysztof Wantoch Rekowski, Wiktoria Wielewska


Temat: Rośliny użytkowe.
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
Uczniowie: Paulina Kopp Ostrowska, Anna Gliniecka, Dawid Kapuściński, Mateusz Lemanczyk, Kacper Ringwelski


Temat: Negatywne skutki stosowania dopingu w sporcie.
Opiekun: Krystyna Trappa
Uczniowie: Adam Borzyszkowski, Paulina Depka Prondzinska, Aleksandra Kopp Ostrowska, Marcin Ryngwelski


Temat: Uzależnienia XXI wieku wśród młodzieży szkolnej.
Opiekun: Krystyna Trappa
Uczniowie: Martyna Ryngwelska, Klaudia Gostomczyk, Szymon Pawlik, Małgorzata Rachwał, Zofia Wielewska


Temat: Wofür ist Deutschland bekannt? - Z czego słyną Niemcy?
Opiekun: Anna Jankowska
Uczniowie: Marcin Myszka, Michał Lemańczyk, Anna Myszka, Hubert Piechowski, Jakub Wantoch Rekowski


Temat: Sukcesy polskich sportowców na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku.
Opiekun: Bogdan Rymon Lipinski
Uczniowie: Kacper Rudnik, Bartosz Breza, Michał Ekman, Fabian Lepak


Temat: Droga drużyny piłkarzy ręcznych Viva Tauron Kielce do zwycięstwa w finale Ligi Mistrzów 2016 roku.
Opiekun: Bogdan Rymon Lipinski
Uczniowie: Michał Rudnik, Dawid Borzyszkowski, Aleksandra Rudnik, Kinga Tyborczyk


Temat: Śladami Chrystusa – pielgrzymka po Ziemi Świętej.
Opiekun: ks. Mariusz Stalka
Uczniowie: Dominika Labun, Weronika Borzyszkowska, Oskar Bruski, Adam Pluto Prądzynski


ROK SZKOLNY 2015/2016


Klasa II


Temat: Jak powstały cyfry?
Opiekun: Anna Miggel
Uczniowie: Filip Reca, Bartosz Pażątka Lipinski, Marek Stoltmann, Damian Małszycki, Dawid Ryngwelski


Temat: Józef Słomiński - urzędnik państwowy jako wzór patrioty (społecznika).
Opiekun: Tomasz Drzazga
Uczniowie: Paulina Skiba, Katarzyna Depka Prądzinska, Agata Krzoska, Bernadeta Kopp Ostrowska, Paulina Kaminska


Temat: Drzewa naszych lasów.
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
Uczniowie: Paulina Lewinska, Anna Prądzinska, Marta Leper, Łukasz Dorociak


Temat: Drzewa sadów i łąk.
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
Uczniowie: Klaudia Prondzinska, Karolina Literska, Konrad Gostomczyk, Aleksandra Prądzyńska


Temat: Od liczydła do komputera.
Opiekun: Helena Szada Borzyszkowska
Uczniowie: Adam Wierzba, Krzysztof Skiba, Krystian Cyra, Grzegorz Topka, Dawid Pluto Prądzinski


Temat: "W zdrowym ciele zdrowy duch" - jak mogę zadbać o rozwój psychofizyczny.
Opiekun: Sylwia Sołtyniak
Uczniowie: Konrad Rudnik, Jakub Banaszek, Gracjan Wera, Przemysław Wnuk Lipinski, Hubert Modrzejewski


Temat: Jak świętują narody Europy?
Opiekun: Alina Drzazga
Uczniowie: Sara Pałubicka, Andżelika Labun, Marta Ginter, Aleksander Stoltmann, Paweł Mrozek Gliszczynski


ROK SZKOLNY 2014/2015


Klasa II


Temat: Sukcesy reprezentacji Polski w piłce nożnej na MŚ w XX wieku.
Opiekun: Bogdan Rymon Lipinski
Uczniowie: Kinga Gliniecka, Wiktoria Schuetza, Mateusz Reszka, Sebastian Jeszka, Piotr Wirkus


Temat: Ulubione dyscypliny sportowe Niemiec i Polski.
Opiekun: Damian Stoltmann
Uczniowie: Anna Wera, Cezary Pupka Lipinski, Łukasz Rudnik, Szymon Kiedrowski, Piotr Spiczak Brzezinski


Temat: Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.
Opiekun: Krystyna Trappa
Uczniowie: Agnieszka Megier, Patryk Megier, Paweł Rymon Lipinski, Dariusz Breza, Damian Szczepanowski


Temat: Europa liderem ekologii?
Opiekun: Alina Drzazga
Uczniowie: Bartosz Wnuk - Lipinski, Roman Piechowski, Maria Wielewska, Mirela Kopp Ostrowska, Kacper Ginter


Temat: Smaki Kaszub, czyli słów kilka o kaszubskiej kuchni.
Opiekun: Weronika Sztobnicka
Uczniowie: Andzelika Rudnik, Joanna Gierszewska, Adam Łącki, Faustyna Piechowska, Dawid Ryngwelski


ROK SZKOLNY 2013/2014


Klasa II a


Temat: Olimpiada w Londynie 2012 - nasze największe sukcesy.
Opiekun: Dorota Wnuk Lipinska
GRUPA I: Jakub Ginter, Magdalena Ginter, Katarzyna Kiedrowska, Magdalena Tarasiewicz


Temat: Wczoraj i dziś, czyli Lipnica w obiektywie. Jakie zmiany zaszły w Lipnicy na przestrzeni lat?
Opiekun: Tomasz Drzazga
GRUPA II: Szymon Drzazga, Karol Gostomczyk, Radoslaw Piechowski, Krzesimir Śpiołek


Temat: Za co odpowiedzialne są witaminy?
Opiekun: Krystyna Ostrowska
GRUPA III: Laura Adamczyk, Magdalena Kowalczyk, Weronika Rymon Lipinska, Arkadiusz Wielewski


Temat: Jak zorganizować konkurs wiedzy na temat krajów obcojęzycznych?
Opiekun: Justyna Zakrzewska - Klój
GRUPA IV: Dominika Borzyszkowska, Angelika Gostomczyk, Damian Hinc, Ewa Prądzyńska, Józef Prądzyński


Temat: Sprawność fizyczna uczniów szkoły podstawowej w Lipnicy.
Opiekun: Dorota Wnuk Lipinska
GRUPA V: Szymon Brzeski, Łukasz Ekman, Dawid Gierszewski, Paweł Lemanczyk, Grzegorz Rudnik


Klasa II b


Temat: Chemia jest nauką. Chemia jest zabawą.
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
GRUPA I:
Monika Dorawa, Anna Prondzinska, Piotr Kuling, Jakub Kopp Ostrowski


Temat: Tropem Krzyżaków. Przewodnik po zamkach krzyżackich na Pomorzu.
Opiekun: Weronika Sztobnicka
GRUPA II: Piotr Megier, Mikołaj Cesarz, Robert Wnuk Lipinski, Tomasz Mrozek Gliszczynski, Damian Zblewski


Temat: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku jako sukces organizacyjny.
Opiekun: Bogdan Rymon Lipinski
GRUPA III: Paweł Piechowski, Hubert Stoltmann, Radosław Gliszczynski, Maria Leper, Beata Topka


Temat: Jakie znaczenie mają grzyby?.
Opiekun: Krystyna Ostrowska
GRUPA IV: Magdalena Mezek, Natalia Topka, Karolina Jutrzenka Trzebiatowska, Julia Mach, Beata Prądzinska


Temat: Poznajemy czterojęzyczną Szwajcarię.
Opiekun: Anna Jankowska
GRUPA V: Andżelika Hapka, Julia Kopczyk, Dawid Kopp Ostrowski, Nikodem Megier, Klaudia Wera



ROK SZKOLNY 2012/2013


Klasa IIa


Temat: Z wizytą w niemieckiej kuchni. Czy znamy zwyczaje żywieniowe w Niemczech?
Opiekun: Anna Gliszczyńska
1. GRUPA: Weronika Gliniecka, Natalia Borzyszkowska, Kacper Pażątka Lipinski,
Angelika Prądzinska


Temat: Czy znasz smaki Europy?
Opiekun: Alina Drzazga
2. GRUPA: Kamila Hapka, Nikol Kopp Ostrowska, Karolina Megier, Joanna Ollik,
    Aleksandra Różanek


Temat: Biblia - księga znana czy nieznana?
Opiekun: Zdzisława Wera
3. GRUPA: Dariusz Ekman, Tomasz Borzyszkowski, Mateusz Wnuk - Lipinski, Sebastian Lemańczyk


Temat: Jak przygotować ciekawą gazetkę szkolną związaną z wybraną okolicznością?
Opiekun: Gabriela Rudnik
4. GRUPA:
Daria Stoltmann, Maria Pluto Prądzynska, Ewa Pluto Prądzynska


Temat: Czy znasz kraje Europy? (wersja polska i niemiecka)
Opiekun: Lucyna Modrzejewska
5. GRUPA: Adrian Mezek, Mateusz Gliniecki, Adam Mrozek Gliszczyński, Patryk Gliniecki


Temat: How do i get to the Statue of Liberty, please? A USA guide. (Przewodnik po Stanach Zjednoczonych).
Opiekun: Justyna Zakrzewska - Klój
6. GRUPA: Kamil Lewiński, Krystian Skiba, Jan Pluto Prondzinski, Dominik Stoltmann


Klasa II b


Temat: Fascynacja sztuką origami.
Opiekun: Ewa Masloch
1. GRUPA:
Andżelika Stoltmann, Justyna Piechowska, Weronika Jeszka,
    Ewa Depka Prądzińska


Temat: Chcemy być zdrowi. Czy mamy na to wpływ?
Opiekun: Katarzyna Czarnecka
2. GRUPA:
Elżbieta Gliszczyńska, Justyna Skiba, Karolina Jankowska


Temat: Czy znasz kraje Europy? (wersja polska i niemiecka)
Opiekun: Lucyna Modrzejewska
3. GRUPA:
Ireneusz Breza, Marcin Gemba, Piotr Rożek, Piotr Hinc


Temat: W jaki sposób Kaszubi na Gochach wyrażają swoją przynależność etniczną?
Opiekun: Anna Gliszczyńska
4. GRUPA:
Kamil Wera, Karol Myszka, Przemysław Gemba, Maciej Rudnik


Temat: Jak zorganizować wewnątrzszkolny turniej unihokeja dla klas IV - VI?
Opiekun: Dorota Wnuk Lipińska
5. GRUPA:
Agnieszka Banaszek, Dominika Rudnik, Paweł Spiczak Brzeziński, Krystian Kuling



ROK SZKOLNY 2011/2012 - SEMESTR I


Klasa III


Temat: Jaka jest średnia i mediana długości serdecznego palca gimnazjalisty?
Opiekun: Ewa Wera Turowska
1. GRUPA:
Radosław Ekman, Agnieszka Jankowska, Anna Kiedrowska, Sebastian Reca


Temat: Alkohol, papierosy, narkotyki – czy warto po nie sięgać?
Opiekun: Stefan Rudnik
2. GRUPA:
Daniel Adamczyk, Joanna Depka Prądzińska, Ireneusz Gliszczynski, Magdalena Zmuda Trzebiatowska


Temat: Czy znasz kraje Europy?
Opiekun: Alina Drzazga
3. GRUPA:
Krystian Borzyszkowski, Michał Drobiński, Dawid Jutrzenka Trzebiatowski, Karol Rudnik


Temat: Woda cud natury
Opiekun: Helena Szada Borzyszkowska
4. GRUPA:
Alicja Depka Prądzinska, Ewelina Gostomczyk,Martyna Jutrzenka Trzebiatowska, Kamila Cyra,Karol Hinc, Roksana Borzyszkowska, Krystian Rymon Lipinski, Krzysztof Gostomczyk, Izabela Mrozek Gliszczyńska, Alicja Pluto Prondzińska, Magdalena Olik


Temat: Na tropach symetrii
Opiekun: Maria Latuszewska
5. GRUPA: Iwona Biłanicz, Anna Felska, Nikodem Gliniecki, Mateusz Leper, Maria Leszczyńska, Damian Półczyński, Jakub Pupka Lipinski, Patrycja Rudnik, Damian Stoltmann, Sylwia Szyca, Martyna Malich, Kazimierz Labun



ROK SZKOLNY 2011/2012 - SEMESTR II


Klasa II a


Temat: Czy znasz swoją gminę?
Opiekun: Krystyna Trappa
1. GRUPA: Monika Czerepaniak, Małgorzata Rymon Lipinska, Paulina Piechowska, Oliwia Miętka


Temat: Czy potrafisz zorganizować gry i zabawy ruchowe dla przedszkolaków?
Opiekun: Dorota Wnuk - Lipińska
2. GRUPA: Aleksandra Kozłowska, Patrycja Miętka, Agata Szulc, Magdalena Prądzyńska


Temat: Ile płacimy za energię elektryczną?
Opiekun: Ewa Wera Turowska
3. GRUPA: Jakub Fabczak, Tomir Śpiołek, Hubert Wicher, Radosław Cieśliński, Michał Gostomczyk,


Temat: Czy znasz kraje Europy?
Opiekun: Alina Drzazga

4. GRUPA: Karolina Pałubicka, Sylwia Kiedrowska, Anna Rymon Lipinska, Donata Literska


Temat: Cząsteczkowa budowa materii
Opiekun: Helena Szada Borzyszkowska
4. GRUPA:
Sławomir Warszyński, Marcin Szczepanowski, Patryk Labun, Dawid Kłończyński


Temat: Na tropach symetrii
Opiekun: Maria Latuszewska
5. GRUPA:
Weronika Reszka, Rafał Piechowski, Tomasz Wicher


Klasa II b


Temat: Jak starożytni Grecy spędzali czas wolny?
Opiekun: Weronika Sztobnicka
1. GRUPA:
Karol Tyborczyk, Patrycja Adamczyk, Krystian Zblewski, Agnieszka Pluto Prądzińska


Temat: Jakie przejawy zachowań agresywnych występują na terenie naszej szkoły?
Opiekun: Sylwia Żmuda Trzebiatowska
2. GRUPA:
Klaudia Stoltmann, Magdalena Wnuk Lipinska, Iwona Jutrzenka Trzebiatowska, Marcin Gliszczyński


Temat: Jaką historię kryje Ośrodek Zdrowia w Lipnicy?
Opiekun: Weronika Sztobnicka
3. GRUPA:
Izabela Moskwa, Aleksandra Wierzba,Damian Szyca, Kewin Pupka Lipinski


Temat: Jakie przejawy zachowań agresywnych występują na terenie naszej szkoły?
Opiekun: Sylwia Żmuda Trzebiatowska
4. GRUPA:
Wiktoria Kujawska, Anna Warnke, Natalia Kopp Ostrowska, Angelika Kopp Ostrowska


Temat: Stolica Niemiec Berlin. Czy znamy stolicę zachodniego sąsiada?
Opiekun: Anna Jankowska
5. GRUPA:
Justyna Kuling, Anna Biłanicz, Justyna Labun, Mariusz Kiedrowski, Szymon Cesarz


Temat: Czy tego pisarza warto poznać bliżej?
Opiekun: Marzena Warnke
6. GRUPA:
Mariusz Łącki, Marcin Myszka, Artur Wera, Justyna Jankowska, Daniel Borzyszkowski,
pobierz/zapisz Rozmiar: 1006 bajtów

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl