Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2009/2010 Strona główna Wstecz
poczta  foto
strona 1  2
Rozmiar: 61 bajtów
     Wrzesień     
01.09. Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2009/2010
10.09. Zebranie z rodzicami.
14-18.09. Wizyta uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły fryzyjskiej.
18.09. Sprzątanie świata.
Rozmiar: 61 bajtów
     Pażdziernik     
01.10. Uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska.
Rozmiar: 61 bajtów
    Listopad     

18-20.11.   Przez trzy dni uczniowie klas trzecich pisali próbny egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu zmagali się z testem humanistycznym, w drugim rozwiązywali test matematyczno-przyrodniczy, a na koniec odbyła się część językowa egzaminu (język niemiecki).

26.11.   "Andrzejki" - ostatnia dyskoteka przed adwentem połączona z tradycyjnymi wróżbami.

Rozmiar: 61 bajtów
    Grudzień     

01.12.   Zebranie z rodzicami.

09.12.   Przedstawienie dramatu "Balladyna" J. Słowackiego w wykonaniu studentek reprezentujących Teatr "Forma" z Białegostoku.

22.12.   "Narodziła się nam nadzieja i miłość" - jasełka według tekstu Aleksandry Liwendy w wykonaniu aktorów szkolnego teatru.

23-31.12.   Zimowa przerwa świąteczna.

Rozmiar: 61 bajtów
    Styczeń    

wosp10.01.   W niedzielę odbył się już XVIII Finał WOŚP.
Tym razem zbiórka zostanie przeznaczona na rzecz dzieci, które cierpią na choroby onkologiczne. Nasza szkoła wspiera akcję Owsiaka od 1999 roku. Na początku zajmowali się tym harcerze, a potem zuchy oraz uczniowie gimnazjum.
Tegoroczni wolontariusze to:
Marika Wieczorek, Michalina Wrycza, Alicja Depka Prondzinska, Patryk Wrycza, Justyna Hapka, Kacper Adamczyk. Udało im się zebrać do puszek kwotę 756,98 zł.
Bardzo dziękujemy wolontariuszom oraz wszystkim darczyńcom.


27.01. i 28.01.2010 r.    Przez dwa dni nasi uczniowie bawili się na balu przebierańców zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski (w środę - szkoła podstawowa, w czwartek - gimnazjum). Uczestnicy zabawy wykazali się dużą pomysłowością w doborze i przygotowaniu strojów. Wszyscy przebierańcy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.
Był też słodki poczęstunek - pyszne pączki upieczone przez Panią Tereskę.

Rozmiar: 61 bajtów
    Luty    

1.02.   Na radzie klasyfikacyjnej za I półrocze podsumowano wyniki w nauce
i zachowaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Najwyższą średnią ocen w szkole podstawowej uzyskała klasa VIa - 4,37, a w gimnazjum IIIa - 4,0.

>> zobacz więcej >>


11.02.   Ostatnia dyskoteka przed feriami była wyjątkowa. Jej uczestnicy mogli nie tylko potańczyć, ale również pokazać swoje umiejętności wokalne. Samorząd Szkolny przygotował bowiem konkurs karaoke. Chętnych do śpiewania nie brakowało, a najciekawsze występy zostały wyróżnione drobnymi upominkami.


15-28.02.   Przez dwa tygodnie ferii w godz. 10.00-13.00 nasi uczniowie mogą brać udział w zajęciach sportowych na sali gimnastycznej lub korzystać z kawiarenki internetowej. W tym samym czasie w szkole na obozie sportowym przebywa grupa młodych szczypiornistów z Ustki.


26.02. Uniwersytet w Białymstoku oraz COMBIDATA Poland sp. z o. o. zakwalifikowali naszą szkołę do udziału w projekcie "Rozwój przez kompetencje", którego celem jest rozwój kompetencji kluczowych uczniów gimnazjów w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i przedsiębiorczości. Dwudziestu gimnazjalistów klas pierwszych będzie miało możliwość rozwijania swoich zainteresowań z zakresu przedmiotów ścisłych na zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych pod okiem nauczycieli ze szkoły i kadry dydaktycznej Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Rozmiar: 61 bajtów
strona 1  2
strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl