Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2011/2012 Strona główna Wstecz
poczta  foto


     Wrzesień     

01.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2011/2012.

13.09.Odbyło się spotkanie z rodzicami. Rodzice zostali zapoznani z zadaniami dydaktycznymi i wychowawczymi na bieżący rok szkolny. Zostali też poinformowani o projektach unijnych, jakie będą realizowane. W tym roku szkolnym będzie kontynuacja dwóch projektów: „Rozwój przez kompetencje” i „Dajmy im szansę”.

16.09. Sprzątanie Świata.

21.09. Wszyscy nauczyciele gimnazjum wzięli udział w obowiązkowym szkoleniu BHP. Szkolenie przeprowadził strażak ze Straży Pożarnej w Bytowie Antoni Prondzinski..

Rozmiar: 61 bajtów
     Pażdziernik     

13.10.Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie przedstawili program artystyczny, po którym złożyli swoim nauczycielom i pracownikom obsługi życzenia. Wszyscy pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami i własnoręcznie wykonanymi przez uczniów laurkami.

Rozmiar: 61 bajtów
    Listopad     

10.11. i 18.11. Uczniowie realizujący projekt „Rozwój przez kompetencje” uczestniczyli w wykładach prowadzonych przez pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego Jacka Brzezińskiego. Zajęcia przebiegały pod hasłem „Moja droga do szkoły”.

22.11. Na uroczystej gali w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku Agata Szulc z kl. IIa odbierała stypendium przyznane w ramach programu edukacyjnego „Pomorskie – dobry kurs na edukację”. Jest to program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego. Opiekunem stypendystki jest Maria Latuszewska.

29.11. Młodzież szkolna bawiła się na corocznych Andrzejkach. Były tańce i tradycyjne wróżby andrzejkowe.

Rozmiar: 61 bajtów
    Grudzień     

8.12. „Szkolne koło teatralne zaprezentowało swoim koleżankom i kolegom przedstawienie teatralne na temat negatywnych zachowań młodzieży pt. „Dokąd idziesz?”, które zostało przygotowane przez panie: Annę Dyngosz - Prądzyńską i Zdzisławę Werę.

8.12. . Uczestnicy projektu „Rozwój przez kompetencje” utrwalali wiadomości z geografii na zajęciach zorganizowanych przez Uniwersytet Gdański.

14-16.12 W tych dniach uczniowie klas trzecich zasiedli do próbnego egzaminu gimnazjalnego według nowych zasad. Trzecioklasiści musieli rozwiązać następujące testy: język polski, WOS z historią, matematyka, nauki przyrodnicze, język angielski (podstawowy i rozszerzony) lub język niemiecki (podstawowy i rozszerzony).

21.12. W ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas I – III wystawili jasełka dla całej społeczności szkolnej. Uczniowie przypomnieli historię Narodzenia Pańskiego. Jasełka zostały przygotowane pod kierunkiem pani Marii Reszki. Wigilię szkolną uświetniła grupa muzyczna prowadzona przez panią Ewę Drążkowską.

Rozmiar: 61 bajtów
    Styczeń     

9.01.Konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzbogaciło się o 1189,29 zł. Taką kwotę zebrali nasi uczniowie podczas jubileuszowego XX finału. W tym roku zbierano pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

18.01. Na radzie klasyfikacyjnej podsumowano wyniki w nauce i zachowaniu uczniów. Najwyższą średnią uzyskała klasa IIa – 3,8.

26.01. Na tegoroczny bal przebierańców przybyło bardzo mało przebranych gimnazjalistów. Tylko niektórzy wykazali się pomysłowością w przygotowaniu stroju, za co zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Rozmiar: 61 bajtów
    Luty     

30.01. - 12.02. Podczas ferii zimowych uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach komputerowych oraz sportowych odbywających się na sali gimnastycznej. Jednak z powodu silnych mrozów frekwencja była dużo niższa niż to bywało w poprzednich latach.

Rozmiar: 61 bajtów
    Marzec     

2.03. Wykładowca z UG przeprowadził zajęcia na temat zdrowego odżywiania dla grupy z kl. IIIa realizującej projekt "Rozwój przez kompetencje".

7.03. Odbyły się wykłady dla uczniów z kl. IIIb pt. "Las jako naturalne środowisko życia". Zajęcia przeprowadzono w ramach projektu "Rozwój przez kompetencje".

14.03. Po raz drugi w tym semestrze uczniowie z III a realizujący projekt "Rozwój przez kompetencje" wzięli udział w wykładzie przeprowadzonym przez pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego.
kangur 2012
15.03. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2012" wzięło udział 67 uczniów. Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy w następujących kategoriach:
"Żaczek" (kl. I - II SP),
"Maluch" (kl. III - IV SP),
"Benjamin" (kl. V - VI SP),
"Junior" (kl. I - II GIM),
"Kadet" (kl. III GIM).

19.03. Odbył się ostatni wykład dla uczestników projektu "Rozwój przez kompetencje".

21.03. W VII Wiosennym Turnieju Klas uczniowie rywalizowali w rozgrywkach sportowych oraz zaprezentowali wiosenne przebranie i klasową prezentację. Wśród uczniów SP jury za najbardziej oryginalne pomysły nagrodziło klasy:
VI a - I miejsce, IV a - II miejsce, V b - III miejsce.
W gimnazjum przyznano trzy równorzędne pierwsze miejsca dla klas: II a, II b i III b.
W rozgrywkach sportowych w SP najlepsze były klasy:
IV a - I miejsce , V b - II miejsce i VI a - III miejsce,
a w gimnazjum: I miejsce - III b, II miejsce - II b, III miejsce - I a.
Po zakończeniu turnieju wszyscy uczestnicy udali się w kolorowym korowodzie nad jezioro Głęboczek, aby spalić Marzannę.

26 - 28.03. Rekolekcje Wielkopostne.

Rozmiar: 61 bajtów
    Kwiecień     

21.04. Odbył się III Kaszubski Festiwal Polskich i Światowych Przebojów. 34 uczniów z całych Kaszub zaśpiewało po dwa znane szlagiery w języku kaszubskim. 12 z nich otrzymało zaproszenie na Koncert Laureatów w dniu 3 maja 2012 roku. Wtedy otrzymają nagrody za poszczególne miejsca w swoich kategoriach, przewidziane są także wyróżnienia, nagroda za język kaszubski oraz nagroda specjalna za najlepsze tłumaczenie na język kaszubski. Wśród laureatów są uczniowie naszej szkoły: Maria Leszczyńska, Magdalena Prądzyńska i Józef Prądzyński. Gratulujemy!

24.04. Rozpoczął się egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu uczniowie klas trzecich zmagali się z testem humanistycznym. Po raz pierwszy w części humanistycznej wyodrębniono test z historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Na jego rozwiązanie uczniowie mieli godzinę. Po 45 minutach przerwy pisali egzamin z języka polskiego, który trwał 90 minut.

25.04. O godzinie 9.00 rozpoczął się egzamin mający zweryfikować wiedzę uczniów z biologii, chemii, fizyki i geografii. Zadania występujące w tej części egzaminu były wyłącznie zadaniami zamkniętymi. Na rozwiązanie tego testu zdający mieli godzinę. Po przerwie uczniowie rozwiązywali zadania otwarte i zamknięte z matematyki .

26.04. Egzamin z języków obcych nowożytnych także podzielony został na dwie części. Na rozwiązanie każdej z nich gimnazjaliści mieli po 60 minut. Najpierw przystąpili do rozwiązywania części podstawowej, w której wszystkie zadania miały formę zamkniętą. Ostatnim etapem egzaminu gimnazjalnego był test z języka obcego - poziom rozszerzony. Na tym poziomie wprowadzono m.in. pytania otwarte (uzupełnianie luk, krótka wypowiedź na dany temat). Większość naszych uczniów zdawała język niemiecki, ale była też po raz pierwszy niewielka grupa, która zdecydowała się na język angielski.

Rozmiar: 61 bajtów
    Maj     

15.05. i 29.05. Grupy projektowe z klas drugich i trzecich przedstawiły swoje projekty gimnazjalne. Formy prezentacji były różne: plakaty, albumy, gazetki, prezentacje multimedialne, filmy, przedstawienia . Wśród publiczności byli rodzice, nauczyciele i uczniowie, a całością kierowała dyrektor szkoły p. Bogumiła Świątek Brzezińska.

29.05. Uczniowie klas trzecich zakończyli realizację projektu unijnego "Rozwój przez kompetencje". Jego podsumowaniem było spotkanie, na którym uczestnicy zaprezentowali opracowane tematy projektowe. Przedstawili prezentacje multimedialne na temat symetrii i wody oraz inne prace (plakaty, gazetki, zielnik, origami). Biorący udział w spotkaniu mieli też możliwość obejrzenia filmiku pokazującego różne formy zajęć, jakie się odbyły w ciągu pięciu semestrów trwania projektu. Efektom pracy przyglądali się zaproszeni goście: przedstawicielka biura projektu z Gdańska p. Joanna Błaut, Wójt Gminy Lipnica p. Andrzej Lemańczyk i Dyrektor Zespołu Szkół p. Lucyna Adamczyk. Nad całością czuwali opiekunowie grup: p. Helena Szada Borzyszkowska i p. Maria Latuszewska.

Rozmiar: 61 bajtów
    Czerwiec     

1.06. Z okazji Dnia Dziecka na sali gimnastycznej uczniowie wszystkich klas brali udział w klasowych rozgrywkach sportowych na wesoło. Najlepsi otrzymali dyplomy, a dla wszystkich były słodkości m.in. lody.

18.06. Odbyła się rada klasyfikacyjna podsumowująca wyniki w nauce i zachowaniu uczniów.
Najwyższą średnią ocen uzyskała Maria Leszczyńska (5,42) z III b,
a z klas najwyższą średnią może się poszczycić kl.II a - 4,03.

29.06. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012.

30.06. W budynku Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się XI Edycja Konkursu na Najlepszego Absolwenta Gimnazjum Gmin Wiejskich i Miasteczek Województwa Pomorskiego. Naszą szkołę reprezentował Krystian Rymon Lipinski.

Rozmiar: 61 bajtów
strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl