Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2012/2013 Strona główna Wstecz
poczta  foto


     Wrzesień     

03.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013.

13.09. Spotkanie z rodzicami. Rodzice zostali zapoznani z zadaniami dydaktycznymi i wychowawczymi na bieżący rok szkolny.

14.09. Sprzątanie Świata.

Rozmiar: 61 bajtów
     Pażdziernik     

12.10. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych gimnazjum przedstawili inscenizację. Złożyli życzenia swoim nauczycielom i innym pracownikom szkoły oraz obdarowali ich kwiatami i własnoręcznie wykonanymi laurkami.

25 - 26.10. Uczniowie uczestniczący w realizacji projektu "Dajmy im szansę" wzięli udział w pokazowych zajęciach z chemii przeprowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Gdańskiej.

Rozmiar: 61 bajtów
    Listopad     

9.11. Apel z okazji Święta Niepodległości.

22.11. Na spotkaniu z mieszkańcami gminy Rafał Maliszewski z miejscowości Borzyszkowy promował książkę pt. "Język jako więź wewnątrzgrupowa we wspólnocie komunikatywnej Gochów".

29.11. Młodzież szkolna bawiła się na corocznych Andrzejkach. Były tańce i tradycyjne wróżby andrzejkowe.

30.11. Wystąpił zespół muzyczny działający pod kierownictwem Mirosława Zahla
w Bytowskim Centrum Kultury w Bytowie. Skład zespołu: Kamil Lewiński (IIa) - gitara elektryczna prowadząca, Radek Cieśliński (IIIa) - gitara basowa, Patryk Okrój (Bytów) - gitara elektryczna, Ola Zmuda Trzebiatowska (Bytów) - śpiew.

30.11. Z pokazem swoich umiejętności gościł w szkole Janusz Chomontek - wielokrotny rekordzista Guinessa w żonglowaniu różnymi rodzajami piłek.

Rozmiar: 61 bajtów
    Grudzień     

3.12. Zakończyła się realizacja projektu "Dajmy im szansę". Wszyscy uczestnicy projektu wzięli udział w spotkaniu, na którym dokonano podsumowania tego przedsięwzięcia.

12.12. Próbny egzamin gimnazjalny - część humanistyczna.
             język polski - 62%, historia i wos - 42%.

13.12. Próbny egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza.
            matematyka - 63%, nauki przyrodnicze - 61%

14.12. Próbny egzamin gimnazjalny - część z języka obcego nowożytnego.
              język niemiecki - 59% (p. podstawowy), 40% (p. rozszerzony)
              język angielski  - 59% (p. podstawowy), 59% (p. rozszerzony)

21.12. W ostatni dzień przed przerwą świąteczną na sali gimnastycznej spotkali sie wszyscy uczniowie i nauczyciele, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe i podzielić się opłatkiem. Uczniowie w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, pokazali sceny narodzin Chrystusa. Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Marię Reszka.

24.12 - 01.01. Zimowa przerwa świąteczna.

Rozmiar: 61 bajtów
    Styczeń     

wosp 13.01. W dniu XXI. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Agata Szulc i Aleksandra Kozłowska zebrały na terenie Lipnicy rekordową kwotę 1318,89 zł.
Akcję zorganizowały panie: Jolanta Rymon Lipińska i Danuta Wantoch Rekowska. Tym razem orkiestra zagrała nie tylko dla dzieci, ale i dla seniorów.

>> zobacz więcej >>


22.01. Zebranie Rady Pedagogicznej podsumowującej I semestr. Najwyższą średnią ocen uzyskała kl. III a - 3,99.

28.01. "Teatr Kurtyna" z Krakowa" wystąpił z przedstawieniem "Bumerang" poruszjącym temat godności człowieka i szacunku do innych ludzi.

30.01. Na corocznym balu karnawałowym gimnazjaliści mogli się wykazać pomysłowością w wykonaniu przebrania. Było sporo ciekawych strojów, za które uczestnicy zabawy otrzymali wyróżnienia w postaci drobnych upominków.

Rozmiar: 61 bajtów
    Luty     

11 - 22.02. Ferie zimowe.

Rozmiar: 61 bajtów
    Marzec     
18 - 20.03. Rekolekcje Wielkopostne.

kangur 2013
21.03. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2013" zgłoszeni uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozwiązywali testy w pięciu kategoriach: Żaczek (II SP), Maluch (III, IV SP), Beniamin (V, VI SP), Kadet (I, II G), Junior (III G).
Po zakończeniu konkursu opiekunki Samorządu Szkolnego przeprowadziły gry i zabawy na wesoło z okazji pierwszego dnia wiosny.

Rozmiar: 61 bajtów
    Kwiecień     
23.04. Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna.

24.04. Egzamin gimnazjalny - część matematyczno - przyrodnicza.

25.04. Egzamin gimnazjalny - język obcy nowożytny.

26.04. Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas pierwszych wystąpili z przedstawieniem przypominającym historię zwiazaną z tym ważnym wydarzeniem w dziejach Polski.
Rozmiar: 61 bajtów
    Maj     
10.05. Prezentacja pt. "Bajki krajów europejskich""z okazji Dnia Europy.

21.05. i 28.05. Publiczna prezentacja projektów edukacyjnych przez grupy projektowe klas drugich.

24.05. Piknik naukowy "Poczuj dobrą energię". Celem zajęć w wykonaniu studentów Poltechniki Gdańskiej było uczulenie uczniów na konieczność rozwoju nowych technologii przyjaznych środowisku oraz pokazanie korzyści wynikających z zastosowania odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy mogli m. in.zbudować model elektrowni wodnej, czy sprawdzić siłę wiatru.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl