z wydarzenia 2014
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2014/2015 Strona główna Wstecz
poczta  foto
     Wrzesień     

01.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2014/2015.

08.09. - 13.09. Uczniowie klas trzecich, pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w wycieczce autokarowej na południe Polski. Zwiedzili m. in. Częstochowę, Wieliczkę, Kraków i Zakopane.

19.09. Sprzątanie Świata

28.09. W ostatni weekend września w Zielonej Górze zostały rozegrane mistrzostwa Polski młodzików w lekkiej atletyce - Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego. W tych zawodach uczennica klasy III gimnazjum Beata Topka zdobyła złoty medal i tytuł mistrzyni Polski młodziczek w biegu na 1000 metrów uzyskując czas 2:55.68. Beata trenuje w klubie ULKS Talex Borzytuchom pod opieką Jarosława Ścigały.
GRATULACJE!

Rozmiar: 61 bajtów
     Październik     

14.10. W Dzień Edukacji Narodowej nie było lekcji, ale w szkole byli wszyscy pracownicy i uczniowie. Podczas akademii został zaprezentowany program artystyczny, w którym młodzież odtworzyła humorystycznie klimat szkolnego życia i podkreśliła swoją wdzięczność za codzienny trud nauczyciela i innych pracowników szkoły. Na spotkaniu był obecny Wojt Gminy Lipnica Andrzej Lemańczyk, a także zaproszeni emerytowani pracownicy szkoły. Wszyscy zostali obdarowani przez uczniów kwiatami i drobnymi upominkami.

16.10. Z samego rana naszą szkołę odwiedził Wójt Gminy Lipnica Pan Andrzej Lemańczyk. Na spotkaniu z wszystkimi uczniami pogratulował uczennicy Beacie Topka zdobycia tytułu mistrzyni Polski w biegu na 1000 m i wręczył prezent - rower. Do gratulacji dołączyła się też pani dyrektor, która podkreśliła, że cała społeczność szkolna jest bardzo dumna ze swojej koleżanki i uczennicy.

Obejrzyj zdjęcia:    Rozmiar: 1310 bajtów   Rozmiar: 1310 bajtów

Rozmiar: 61 bajtów
     Listopad     

07.11. Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

27.11. Na wieczorze andrzejkowym gimnazjaliści bawili się przy dyskotekowej muzyce i korzystali z usług wróżbitów.

Rozmiar: 61 bajtów
     Grudzień     

9 - 11.12. Trzecioklasiści rozwiązywali próbne testy egzamincyjne przygotowane przez wydawnictwo Operon.

19.12. W ostatni dzień w szkole w tym roku kalendarzowym odbyło się spotkanie na sali gimnastycznej, na którym uczniowie klasy Vb przedstawili jasełka. Na zakończenie było wspólne spiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem. W tym dniu wszystkie lekcje i przerwy były skrócone.

Rozmiar: 61 bajtów
     Styczeń     

wosp 11.01. Dobiegł końca 23. finał Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. W tym roku WOŚP po raz trzeci zbierała pieniądze na zapewnienie godnej opieki najstarszym pacjentom oraz na diagnozowanie najmłodszych. Wolontariuszki z naszej szkoły (Weronika Rymon Lipinska i Ewa Prądzyńska) zebrały kwotę 1040,43 zł. Akcję zorganizowały panie: Jolanta Rymon Lipińska i Danuta Wantoch Rekowska.

>> zobacz więcej >>


21.01. Odbyła się rada klasyfikacyjna za I półrocze. Najwyższą srednią ocen uzyskała uczennica kl. III a Weronika Rymon Lipinska - 5,21. Średnie ocen poszczególnych klas:
I a - 3,83,     I b - 3,53,     II a - 3,90,     II b - 3,59,     III a - 3,39,     III b - 3,62.

Z końcem I semestru pracę pedagogiczną zakończyła nauczycielka biologii i chemii Pani Krystyna Ostrowska, która przeszła na emeryturę. Od nowego semestru przedmiotów tych będzie uczyć Pani Katarzyna Czarnecka.
Rozmiar: 61 bajtów
     Luty     

02 - 15.02. Ferie zimowe przywitały uczniów piekną zimową pogodą sprzyjajacą zabawom na śniegu. Młodzież szkolna może też przed południem aktywnie spędzić czas w świetlicy szkolnej i na sali gimnastycznej, gdzie dyżury pełnią nauczyciele. Zajęcia odbywają się w godz. 9.00 - 12.00.

20.02. Po raz drugi w naszej szkole występował wielokrotny rekordzista Guinessa w żonglowaniu piłką Janusz Chomontek.

Rozmiar: 61 bajtów
     Marzec     

kangur 2014 19.03. W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2015" wzięło udział 25 gimnazjalistów. Uczniowie rozwiązywali testy w kategoriach wiekowych:
KADET (kl. I - II) - 15 uczniów,
JUNIOR (kl. III) - 10 uczniów.
Po zakończeniu konkursu każdy z jego uczestników otrzymał układankę "Magiczny wąż".

20.03. Powitanie wiosny połączono tym razem z obchodami Dnia Zdrowej Żywności. Na sali gimnastycznej uczniowie przygotowali kolorowe stoiska z przepisami kulinarnymi, plakatami i folderami na temat wylosowanego owocu lub warzywa. Na stołach znalazły się też świeże owoce i warzywa oraz różnego rodzaju potrawy przeznaczone do degustacji przez odwiedzajacych stanowiska wystawowe. Dużym zainteresowaniem cieszył się owocowo - warzywny pokaz mody połączony z ciekawym i często humorystycznym komentarzem. Urozmaiceniem imprezy były piękne występy muzyczne naszych uczniów. Dzień był wyjatkowy równiez z tego względu, że w godzinach przedpołudniowych mogliśmy obserwować zjawisko zaćmienia Słońca. Na boisku była nawet przygotowana luneta z odpowiednim filtrem.

27.03. Na sali gimnastycznej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. W ramach turnieju odbył się szkolny konkurs plastyczny o tematyce przeciwpożarowej.

30.03. Po dwóch "dogrywkach" został rozstrzygnięty XVI Wiosenny Konkurs Ortograficzny organizowany przez szkolnego bibliotekarza Pana Tomasza Drzazgę. Tytuł szkolnego mistrza ortografii zdobyła Paulina Lewińska z klasy Ib gimnazjum.

Rozmiar: 61 bajtów
     Kwiecień     

21 - 23.04. W tym roku szkolnym do egzaminu gimnazjalnego przystąpiło czterdziestu sześciu trzecioklasistów. Egzaminy trwały trzy dni i w każdym dniu uczniowie rozwiązywali po dwa testy. W ostatnim dniu byli podzieleni na dwie grupy jezykowe: język angielski i język niemiecki.
Z egzaminu z przedmiotów przyrodniczych została zwolniona Weronika Rymon Lipinska (III a), a z języka angielskiego - Laura Adamczyk (III a). Obie uczennice są laureatkami wojewódzkich konkursów przedmiotowych.
          21.04. Historia i wiedza o społeczeństwie            Język polski
          22.04. Przedmioty przyrodnicze                            Matematyka
          23.04. Język angielski (p. podstawowy)              Język niemiecki (p. podstawowy)
                      Język angielski (p. rozszerzony)               Język niemiecki (p. rozszerzony)


25.04. Młodzi miłośnicy biegów uczestniczyli w Wiosennych Biegach Przełajowych nad jeziorem GŁęboczek organizowanych z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rozmiar: 61 bajtów
     Maj     

02.05. W VI Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów wzięło udział 35 uczestników w czterech kategoriach wiekowych. Wykonawców oceniała komisja w składzie: Urszula Studzinska, Dariusz Majkowski i Tomasz Fopke. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Julia Świątek Brzezinska, Agata Wantoch - Rekowska (wyróżnienie), Marta Prądzyńska, Wiktoria Chamier Cieminska, Aleksandra Prądzynska (II miejsce) i Paulina Lewińska.


03.05. Festyn z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przyciągnął do amfiteatru nad jeziorem Głęboczek wielu ludzi. Wśród występujących na scenie byli między innymi laureaci VI Kaszubskiego Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów oraz zespół kaszubski działający przy naszej szkole pod opieką Pani Danuty Lewandowskiej.


09.05. Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała Pani Marzena Warnke. Uczniowie z klasy pierwszej i drugiej gimnazjum wystąpili z przedstawieniem przypominającym historię tego ważnego dla Polski wydarzenia.

Rozmiar: 61 bajtów
     Czerwiec     

01.06. W Dniu Dziecka wszyscy uczniowie uczestniczyli w różnych konkurencjach sportowych odbywających się na sali gimnastycznej. Najwięcej punktów zdobyli:
kl I:    Marta Leper (I b) i Krystian Cyra (I a),
kl. II:  Kinga Gliniecka (II b) i Adam Łącki II b),
kl. III: Katarzyna Kiedrowska (III a) i Damian Hinc (III a).

16.06. Na zakończenie projektu "Na pomoc kolejnym rocznikom" odbyły się zajęcia przygotowane przez pracowników i studentów z Uniwersytetu im. A. Mickiewicza z Poznania. Dzień Ścisłonauki rozpoczął się na sali gimnastycznej pokazem chemicznym. Można było zobaczyć, co się dzieje na skutek połączenia różnych substancji chemicznych. Były zmieniające barwę ciecze, spalanie, wybuchy i produkcja "pasty dla słonia". Zajęcia odbywały się też w dwóch salach lekcyjnych, gdzie przygotowano warsztaty z robotyki, fizyki i chemii. Dzień zakończono pokazami z ciekłym azotem - zamrażanie róż, biszkoptów, rurek igielitowych...

17.06. Na radzie klasyfikacyjnej podsumowano rok szkolny 2014/2015. Najwyższą średnią ocen uzyskał Karol Gostomczyk (III a) - 5,61, najlepszą absolwentką gimnazjum została Weronika Rymon Lipinska (III a) - 5,56, a tytuł najlepszego sportowca otrzymała Beata Topka (III b).

22.06. Spotkanie z rodzicami rozpoczął się tańcami. Na sali gimnastycznej wystąpiły dwie grupy taneczne prowadzone przez Panią Alicję Żmuda Trzebiatowską. Następnie pani dyrektor przedstawiła wyniki w nauce i zachowaniu oraz osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2014/2015.

26.06. Na uroczystym zakończeniu roku szkolnego wyróżnienia trafiły nie tylko do osób, które mogą pochwalić się osiągnięciami w nauce i frekwencją, ale również do utalentowanych sportowców. Ze szkołą pożegnało się czterdziestu sześciu trzecioklasistów - tegorocznych absolwentów.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl