z wydarzenia 2015/2016
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2015/2016 Strona główna Wstecz
poczta  foto
    Czerwiec     

24.06. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.

22.06. Na boisku przed szkołą stanął "Wakacyjny namiot profilaktyczny – STOP uzależnieniom". Rodzice wraz z młodzieżą mogli dowiedzieć się o szkodliwości i konsekwencjach zażywania środków odurzających. Akcja została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipnicy i Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

20.06. Kończy się rok szkolny 2015/2016. Na radzie klasyfikacyjnej podsumowano wyniki w nauce i zachowaniu uczniów. Najwyższą średnią ocen może się poszczycić uczeń kl. III b Mateusz Reszka (5,39), a najlepszą klasą jest I a - śr. 4,03. Trzech gimnazjalistów nie otrzymało promocji do następnej klasy, a jeden będzie zdawał egzamin poprawkowy w sierpniu.

1.06. Z okazji obchodów Dnia Sportu połączonego z obchodami Dnia Dziecka po raz kolejny nauczyciele wych. fiz. zorganizowali zajęcia sportowo - rekreacyjne. Uczniowie rywalizowali ze sobą najpierw na boisku szkolnym rozgrywając mecze piłki ręcznej, a potem na sali gimnastycznej uczestniczyli w różnego rodzaju grach i zabawach ruchowych.
    Maj     
25.05. W ramach wizytacji parafialnej naszą szkołę odwiedził ks. biskup Ryszard Kasyna. Spotkanie z całą społecznością szkolną przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze. W części artystycznej były śpiewy i tańce zespołu "Małe Gochy", gra na trąbkach i sygnałówkach, piosenki kaszubskie i religijne oraz przejmujące przedstawienie o braku Boga w życiu zabieganych i zapracowanych ludzi. Następnie ks. biskup bardzo chętnie odpowiadał na pytania dzieci, szybko nawiązał z nimi świetny kontakt. Ostatnim punktem odwiedzin było spotkanie z Radą Pedagogiczną.
    Kwiecień     
29.04. Odbył się uroczysty apel poświęcony Świętu Flagi Państwowej i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Montaż słowno - muzyczny przygotowała klasa I b gimnazjum pod kierunkiem Pani Anny Dyngosz - Prądzyńskiej.

23.04. Na sali gimnastycznej kolejny raz spotkali się miłośnicy śpiewania w języku kaszubskim. W VII Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów wzięło udział 35 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Łącka i Aleksandra Labun (SP 0 - 1), Julia Świątek Brzezinska, Karolina Labun i Agata Wantoch - Rekowska (SP 2 - 3), Zuzanna Gliszczyńska (SP 4 - 6), Aleksandra Prądzyńska i Agnieszka Megier (gim).

20.04. Egzamin gimnazjalny - język obcy nowożytny.
19.04. Egzamin gimnazjalny - część matematyczno - przyrodnicza.
18.04. Egzamin gimnazjalny - część humanistyczna.
     Marzec     

21.03. Pierwszy Dzień Wiosny już po raz trzeci połączono z Dniem Zdrowej Żywności. Poza tym w bibliotece szkolnej odbył się XVII Wiosenny Konkurs Ortograficzny. Tytuł szkolnego mistrza ortografii zdobyła, podobnie jak w ubiegłym roku, Paulina Lewińska z klasy IIb gimnazjum.


17.03. Miłośnicy królowej nauk zebrali się na sali gimnastycznej, aby zmierzyć się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Kangur 2016". W tym roku w konkursie wzięło udział łącznie 60 osób.

7 - 9.03. "Bóg Bogaty w Miłosierdzie" to temat tegorocznych Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych. Rekolekcje rozpoczynały się każdego dnia o godz. 8.00 mszą św. w kościele. W poniedziałek po nabożeństwie uczniowie oglądali film "Brat naszego Boga", a we wtorek wykonywali prace plastyczne na temat przeżywanych rekolekcji. W ostatnim dniu odbył się Przegląd Piosenki Religijnej, w którym wystąpiło łącznie 46 uczestników. Rekolekcje zakończono wyróżnieniem najlepszych prac plastycznych:
I miejsce - Zofia Wielewska (I a), Paulina Lewińska (II b), Szymon Kiedrowski (III b),
II miejsce - Oskar Bruski (I b), Anna Prądzinska (II b), Maria Wielewska (III a),
Mateusz Reszka (III b),
III miejsce - Małgorzata Rachwał (I a), Paulina Skiba (II a),
wyróżnienia: Wiktoria Wielewska (I a), Milena Kopp Ostrowska (I a), Aleksandra Rudnik (I b), Adam Łącki (III a).

     Luty     
15-28.02. Zimowa przerwa świąteczna.
     Styczeń     
27.01. Opiekunki samorządu szkolnego zorganizowały tradycyjny bal przebierańców. Przebierańców nie było dużo, ale ich stroje były pomysłowe i różnorodne. Najciekawsze przebrania były nagrodzone drobnymi upominkami.

20.01. Rada Pedagogiczna dokonała podsumowania klasyfikacji śródrocznej. Najwyższą średnią ocen uzyskała uczennica kl. I a Kazimiera Śpiołek (5,14).

wosp 10.01. 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy miał na celu zbieranie pieniędzy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Na ulice Lipnicy w tym dniu wyszły wolontariuszki: Karolina Literska (IIa) i Aleksandra Prądzyńska (IIa), które przy pomocy młodszych koleżanek zebrały kwotę 1288,90 zł. Akcją kierowały nauczycielki: Jolanta Rymon Lipinska i Danuta Wantoch Rekowska.

>> zobacz więcej >>

     Grudzień     

23-31.12. Zimowa przerwa świąteczna.
22.12. Odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich pracowników szkoły z uczniami. Przedstawienie jasełkowe przygotowli katecheci: Maria Reszka i Henryk Pluto Prondzinski.
13.12. Jak co roku uczniowie i nauczyciele, przy współpracy rodziców, brali udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Wspólnie z rodzicami wykonywali ozdoby choinkowe, udzielali się także w kiermaszu ucząc się trudnej sztuki handlu. Dodatkową atrakcją imprezy były występy naszych uczniów, którzy śpiewali kolędy i pastorałki.
8-10.12. Przez trzy dni trzecioklasiści pisali próbny egzamin gimnazjalny z Operonem: test humanistyczny, matematyczno - przyrodniczy i test z języka obcego.

     Listopad     

26.11. Zabawa andrzejkowa jak co roku połączona była z wróżbami. W stołówce młodzież wyżywała się przy muzyce, a w tym samym czasie w świetlicy wróżbici przepowiadali chętnym uczniom i nauczycielom przyszłość.
10.11. Dzień 11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji grupa uczniów z klasy szóstej przygotowała lekcję historii przypominając walki Polaków, które miały kluczowe znaczenie dla naszej ojczyzny w odzyskaniu niepodległości po 123 latach niewoli.

     Październik     

21.10. Aktor Teatru Profilaktycznego "Kurtyna" z Krakowa przeprowadził z młodzieżą warsztaty na temat uzależnień.
14.10. W Dniu Edukacji Narodowej wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie i zaproszeni goście wysłuchali koncertu muzycznego w wykonaniu artysty z Koszalina, a następnie obejrzeli przedstawienie, które przygotowali uczniowie klasy szóstej SP.

     Wrzesień     

11.09. Sprzątanie Świata.
01.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl