z wydarzenia 2016/2017
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2016/2017 Strona główna Wstecz
poczta  foto
     Czerwiec     
23.06. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

     

14.06. Odbyło się podsumowanie zajęć cukierniczych w klasie IIa gimnazjum pod skrzydłami Pani Danuty Wantoch Rekowskiej pod nazwą Słodka Chwila.

     

     

     Maj     

26.05. W ramach projektu "Równe szanse na starcie", uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej i I - III Gimnazjum odwiedzili Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku oraz uczestniczyli w warsztatach naukowych "Powietrze kontra próżnia". Uczniowie zwiedzili również jedną z większych wystaw Centrum Nauki Hewelianum, "Z Energią!", gdzie na kilkudziesięciu stanowiskach można było obserwować, doświadczać, a także wywoływać różnorodne zjawiska, które związane są z wytwarzaniem energii i reenergii. W pracowni reenergii uczniowie poznali drugie życie śmieci, wiązką światła wprawili w ruch samolot, a także przyjrzeli się zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentów i zabawy dowiedzieli się także, ile lat mają ich uszy, prześwietlili baterię, poznali ziemski piec. Na zakończenie wycieczkowicze odwiedzili Fontannę Neptuna na Długim Targu i z uśmiechami na twarzach oraz pełni wrażeń wrócili do domu.

22.04. i 3.05. W VIII Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów wzięło udział 51 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Konkurs jest cykliczną imprezą, która ma zasięg wojewódzki i obejmuje cały region Kaszub. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje od lat Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W przerwie między przesłuchaniami wystąpiła grupa teatralna z Zespołu Szkół w Lipnicy. Podczas festynu gminnego z okazji obchodów 226. rocznicy Konstytucji 3 Maja najlepsi zaśpiewali po raz drugi w koncercie laureatów.

     Kwiecień     

28.04. Klasa IIa przedstawiła montaż poetycko - muzyczny z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

     

27.04. W sali audytoryjnej I Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie odbyło się uroczyste podsumowanie projektu "Leonardo da Vinci", w którym wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum. Projekt polegał na organizacji konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjum powiatu bytowskiego. W dniach 27-31 marca 2017r. uczniowie wzięli udział w pięciu konkursach przedmiotowych:
a) konkursie matematycznym - 53 osób
b) konkursie chemicznym - 25 osób
c) konkursie biologicznym - 25 osób
d) konkursie humanistycznym "Leonardo da Vinci i jego epoka" - 23 osób
e) konkursie fizycznym - 20 osób.
Nasi uczniowie najlepiej wypadli w konkursie biologicznym zdobywając wysokie miejsca:
II miejsce - Paulina Lewinska kl. III b
III miejsce - Marcin Myszka kl. II b

19-21.04. Przez trzy dni trwał egzamin gimnazjalny: część humanistyczna, część matematyczno - przyrodnicza i język obcy nowożytny. Do egzaminu przystąpiło 32 uczniów z klasy IIIa i IIIb.

     

5.04. W hali OSiR w Chojnicach odbyły się Targi Edukacji, Pracy i Kariery. Udział w targach wzięli uczniowie klasy IIIa i IIIb gimnazjum, którzy zapoznali się z ofertą edukacyjną przedstawioną przez chojnickie szkoły ponadgimnazjalne.

3.04. Uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili Centrum Hewelianum, aby uczestniczyć w wykładzie "Jak komputery rozumieją nasz język". Wykład miał także elementy warsztatów, w których nasi uczniowie chętnie uczestniczyli. Spotkanie z młodzieżą odbyło się w ramach V Dni Nauki zorganizowanych w Centrum Nauki Hewelianum w Gdańsku.

     Marzec     

30.03. W tym roku do grona współorganizatorów Kaszubskiego Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów dołączyło Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie. W dniu 30.03.2017 r. podpisana została umowa podejmująca współpracę organizacji festiwalu pomiędzy Zespołem Szkół w Lipnicy reprezentowanym przez Dyrektora Lucynę Adamczyk, a Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie reprezentowanym przez Dyrektora Tomasza Fopke.
     

24.03. Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych wzięli udział w II Powiatowych Targach Edukacji i Pracy w Bytowie. Targi „Zaplanuj swoją przyszłość” zorganizowane zostały w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i połączone były z wizytami studyjnymi uczniów w zakładach pracy oraz dniami otwartymi szkół ponadgimnazjalnych w Bytowie. Uczniowie gimnazjum w Lipnicy zwiedzili firmę Polmor zajmującą się produkcją konstrukcji oraz komponentów dla przemysłu kolejowego i maszynowego oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych, Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych.


21.03. "Śmieci nie marnuję, tylko je recyklinguję". Pod takim hasłem przebiegał pierwszy dzień wiosny. W zajęciach uczestniczyli uczniowie gimnazjum i klas IV-VI SP. W programie było przedstawienie ekologiczne, quiz ekologiczny, filmy na temat recyklingu oraz wykonywanie użytecznych przedmiotów z odpadów. Tradycyjnie jak co roku odbył się konkurs ortograficzny organizowany przez bibliotekę szkolną. Szkolnym mistrzem ortografii został Michał Rudnik z klasy IIb gimnazjum.


     

17.03. Grupa teatralna pod opieką pani Ireny Lew - Kiedrowskiej zajęła I miejsce w VII Międzyszkolnym Konkursie Teatralnym "TIM A NYM NA KASZËBSCZI RIM" w Tuchomiu.

     
     Styczeń     

wosp 15.01. Tegoroczny XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem "Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Pieniądze na ten cel zbierali gimnazjaliści: Karolina Literska IIIa, Aleksandra Prądzyńska IIIa, Kazimiera Śpiołek IIa, Jakub Wantoch Rekowski IIa i Anna Wnuk Lipinska IIa. Do akcji włączyły się też dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Wolontariusze zebrali do puszek kwotę 1798,03 zł. Akcją kierowała nauczycielka Danuta Wantoch Rekowska.

>> zobacz więcej >>

     Listopad     

10.11. Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole uczczono podczas uroczystego apelu, który został przygotowany przez uczniów klas pierwszych.

     Październik     

13.10. W przeddzień Święta Edukacji Narodowej na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów, wszystkich aktualnych i byłych pracowników szkoły. Oprawę artystyczną przygotowali wychowankowie klasy IV pod opieką Pani Marzeny Warnke.

     Wrzesień     

21-23.09. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum i szóstych szkoły podstawowej wzięli udział w wycieczce autokarowej do Warszawy. Wycieczka odbyła się w ramach nauki języka kaszubskiego. Uczniowie zwiedzili między innymi Muzeum Techniki, pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik oraz podziwiali panoramę miasta z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki.

01.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

     

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl