z wydarzenia 2016/2017
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2017/2018 Strona główna Wstecz
poczta  foto
     Marzec     

21.03. Tegoroczne obchody Dnia Wiosny nasi uczniowie rozpoczęli od przygotowania sałatek jarzynowych i owocowych. Tradycyjnie odbył się konkurs ortograficzny oraz turniej warcabowy. Następnie każda klasa zaprezentowała na sali gimnastycznej montaż słowno-muzyczny dotyczący zdrowego odżywiania. Nasi uczniowie wymienili się przepisami na sałatki, które zamieszczamy poniżej.


15 marca 2018r. w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. W konkursie wzięło udział 52 uczniów w pięciu kategoriach: Żaczek, Maluch, Benjamin, Kadet i Junior. Uczniowie rozwiązywali test przez 75 minut, po napisaniu każdy uczestnik otrzymał układankę zakręcone druciki

W dniach 12 -14 marca 2018 odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.

W niedzielę 11 marca 2018 r. w godz. od 10:00 do 16:00 w Zespole Szkół w Lipnicy odbyła się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku pod nazwą „Pomóż Marysi i Innym”. Akcja zorganizowana została wspólnie z Fundacją DKMS nad którą patronat honorowy sprawował Starosta Bytowski – Leszek Waszkiewicz. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wolontariuszy, rodziców i nauczycieli, zarejestrowaliśmy w tym dniu 126 potencjalnych dawców szpiku dla małej Marysi i innych, którzy czekają na swoją szansę.

Marysia urodziła się 12 stycznia 2018 r. Tuż po jej narodzinach zdiagnozowano białaczkę. Obecnie dziewczynka przyjmuje chemię i sterydy oraz czeka na swojego genetycznego bliźniaka, ponieważ niezbędny jest przeszczep szpiku kostnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy zawitali do nas w tym dniu i zechcieli oddać swój materiał genetyczny.

     


     Luty     

19.02.2018r. – Festiwal Nauki. W tym dniu uczniowie uczestniczyli w warsztatach z robotyki i eksperymentów, brali również udział w efektownych pokazach naukowych.

     Styczeń     

14.01. Tegoroczny XXVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem "Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków". Pieniądze na ten cel zbierali gimnazjaliści: Anna Wnuk Lipinska, Jakub Wantoch Rekowski, Krzysztof Wantoch Rekowski, Kazimiera Śpiołek. Do akcji włączyły się również dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej. Wolontariusze zebrali do puszek kwotę 1505,41. Akcją kierowały nauczycielki: Danuta Wantoch Rekowska i Jolanta Rymon Lipinska. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

>> zobacz więcej >>

     Grudzień     

Dnia 19 grudnia 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja książki „Bycio herbu Kasztan”. Autorką tekstu jest nauczycielka z naszej szkoły – pani Anna Gliszczyńska. Opowiada ona o pojawieniu się w Bytowie tajemniczej postaci – niezwykłego rycerza Bycia, który w towarzystwie wieszczówczi Anë będzie poznawał stolicę naszego powiatu i okolice. Książeczka napisana została w języku kaszubskim, ale dla ułatwienia zrozumienia tekstu równolegle pojawia się również polskojęzyczne tłumaczenie oraz słowniczek. Jest bogato ilustrowana i pełna żywych kolorów. Do wydawnictwa dołączona została płyta z audiobookiem uzupełnionym efektami dźwiękowymi. W nagranie zaangażowani zostali uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Gliszczyńska (narrator), Helena Drążkowska (wieszczówka Ana – wiewiórka Ania) oraz Cyryl Drążkowski (Bëtk - Bycio). Od wakacji przygotowywali się do tego, by we wrześniu spróbować swoich sił jako lektorzy w studio nagrań Cubanos Partyzanos Records w Kłącznie. I bardzo dobrze się spisali w tej roli! Podczas promocji o pomyśle, o książce i płycie, o pracach nad ich realizacją opowiadał burmistrz Bytowa – pan Ryszard Sylka. O tworzeniu tekstu mówiła pani Anna Gliszczyńska, a o tym, jak powstawały ilustracje – pani Aleksandra Gliszczyńska. Na widowni obecni byli dyrektorzy bytowskich placówek oświatowych, wójtowie bytowskich gmin a także wójt naszej gminy oraz dyrektorka naszej szkoły - pani Lucyna Adamczyk. Nie zabrakło również nauczycieli i przedszkolaków ubranych w piękne kaszubskie stroje.
     

     

     


Kolejny rok z rzędu, w naszej szkole odbył się konkurs: "Kartka na Boże Narodzenie" ostatecznie do 6 grudnia wpłynęło 30 prac wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych od uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Komisja złożona z uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego wybrała te najciekawsze.
Wyniki w gimnazjum:
1. Kazimiera Śpiołek klasa 3a
2. Julia Wirkus klasa 3a

     Listopad     
29.11. Odbył się Wieczór Andrzejkowy z wróżbami oraz dyskoteką szkolną.      

10.11. Odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy II a gimnazjum.      

     

     Październik     
13.10. Odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.      

     

     Wrzesień     

15.09. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

04.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl