z wydarzenia 2016/2017
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2017/2018 Strona główna Wstecz
poczta  foto
     Grudzień     
Dnia 19 grudnia 2017 roku w Bibliotece Miejskiej w Bytowie odbyła się promocja książki „Bycio herbu Kasztan”. Autorką tekstu jest nauczycielka z naszej szkoły – pani Anna Gliszczyńska. Opowiada ona o pojawieniu się w Bytowie tajemniczej postaci – niezwykłego rycerza Bycia, który w towarzystwie wieszczówczi Anë będzie poznawał stolicę naszego powiatu i okolice. Książeczka napisana została w języku kaszubskim, ale dla ułatwienia zrozumienia tekstu równolegle pojawia się również polskojęzyczne tłumaczenie oraz słowniczek. Jest bogato ilustrowana i pełna żywych kolorów. Do wydawnictwa dołączona została płyta z audiobookiem uzupełnionym efektami dźwiękowymi. W nagranie zaangażowani zostali uczniowie naszej szkoły – Zuzanna Gliszczyńska (narrator), Helena Drążkowska (wieszczówka Ana – wiewiórka Ania) oraz Cyryl Drążkowski (Bëtk - Bycio). Od wakacji przygotowywali się do tego, by we wrześniu spróbować swoich sił jako lektorzy w studio nagrań Cubanos Partyzanos Records w Kłącznie. I bardzo dobrze się spisali w tej roli! Podczas promocji o pomyśle, o książce i płycie, o pracach nad ich realizacją opowiadał burmistrz Bytowa – pan Ryszard Sylka. O tworzeniu tekstu mówiła pani Anna Gliszczyńska, a o tym, jak powstawały ilustracje – pani Aleksandra Gliszczyńska. Na widowni obecni byli dyrektorzy bytowskich placówek oświatowych, wójtowie bytowskich gmin a także wójt naszej gminy oraz dyrektorka naszej szkoły - pani Lucyna Adamczyk. Nie zabrakło również nauczycieli i przedszkolaków ubranych w piękne kaszubskie stroje.
     

     

     


Kolejny rok z rzędu, w naszej szkole odbył się konkurs: "Kartka na Boże Narodzenie" ostatecznie do 6 grudnia wpłynęło 30 prac wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych od uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Komisja złożona z uczniów należących do Samorządu Uczniowskiego wybrała te najciekawsze.
Wyniki w gimnazjum:
1. Kazimiera Śpiołek klasa 3a
2. Julia Wirkus klasa 3a
     Listopad     
29.11. Odbył się Wieczór Andrzejkowy z wróżbami oraz dyskoteką szkolną.      

10.11. Odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany przez uczniów klasy II a gimnazjum.      

     

     Październik     
13.10. Odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.      

     

     Wrzesień     

15.09. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

04.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl