z wydarzenia 2018/2019
      Imieniny:   
Z E S P Ó Ł    S Z K Ó Ł   -   G I M N A Z J U M   W   L I P N I C Y
napisz foto W y d a r z e n i a   2018/2019 Strona główna Wstecz
poczta  foto
     Czerwiec     

19.06. Odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

     Kwiecień     

28.04. W X Kaszubskim Festiwalu Polskich i Światowych Przebojów wzięło udział 51 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych. Konkurs jest cykliczną imprezą, która ma zasięg wojewódzki i obejmuje cały region Kaszub. Patronat Honorowy nad konkursem sprawuje od lat Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W przerwie między przesłuchaniami wystąpiła grupa teatralna z Zespołu Szkół w Lipnicy.

10-12.04. Przez trzy dni trwał egzamin gimnazjalny: część humanistyczna, część matematyczno - przyrodnicza i język obcy nowożytny. Do egzaminu przystąpiło 26 uczniów z klasy IIIa i IIIb.

5.04.W Sali BHP na terenie stoczni w Gdańsku odbyło się wręczenie zaświadczeń laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. W tym roku zaświadczenie odebrał Seweryn Wiczk z klasy III b.

>> zobacz więcej w galerii >>W dniach 1 - 3 kwietnia 2019 odbyły się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.

     Marzec     

21.03.W szkole świętowaliśmy obchody Pierwszego Dnia Wiosny pod hasłem: Żyjmy zdrowo.

>> zobacz więcej w galerii >>19.03. Klasy siódme, ósme i trzecie gimnazjalne wzięły udział w Targach Edukacji i Pracy zorganizowanych na sali gimnastycznej ZSEU w Bytowie, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe z powiatu bytowskiego, a zakłady pracy możliwości zatrudnienia. Na początek uczniowie odwiedzili 2 zakłady pracy, jedna grupa FCPK w Bytowie, a druga Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe PAULA w Gliśnie Wielkim.
     

12.03. Klasy ósme i trzecie gimnazjalne wzięły udział w III Targach Edukacji, Pracy i Kariery zorganizowanych w hali Centrum Park Chojnice, gdzie swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły ponadpodstawowe powiatu chojnickiego. Każdy z uczestników otrzymał też specjalny informator, w którym oprócz oferty szkół znalazły się również informacje na temat innych działań oświatowych.
     

     Luty     

8.02. Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz klasy III b gimnazjum obejrzeli w BCK-u w Bytowie film pt. "Chłopiec z burzy".

7.02.W naszej szkole odbył się coroczny bal przebierańców na którym bawili się uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniowie III klas gimnazjum.

>> zobacz więcej w galerii >>     Styczeń     

13.01. Tegoroczny XXVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem "Gramy dla dzieci małych i bez focha". Zbierano na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wydarzenie w naszej szkole poprzedzały pogadanki, uczniowie kl. VIIa przygotowali plakaty informacyjne związane z tematyką i historią akcji. Nasi wolontariusze do puszek zebrali kwotę 2.062,39. Na rzecz akcji kwestowali: Amelia Prądzyńska, Julia Świątek Brzezińska, Dominika Wantoch Rekowska, Martyna Literska, Milena Stanisławska, Magda Pluto Prondzińska, Cezary Wrycza, Szymon Cichosz. Wolontariusze dziękują za życzliwość.

>> zobacz więcej >>

     Grudzień     

Dnia 11 grudnia podsumowano akcję "Pomocna dłoń", która w naszej szkole rozpoczęła się z początkiem listopada. W zbiórkę włączyli się wszyscy nasi uczniowie i dzieci przedszkolne. Zbieraliśmy przybory szkolne, nowe zabawki, książki, kolorowanki, puzzle. Tegoroczną akcję skierowaliśmy do dzieci przebywających na Oddziale Pediatrycznym Szpitala Miejskiego w Miastku.
Akcji towarzyszyły pogadanki tematyczne uwrażliwiające nas na los potrzebujących dzieci, nie tylko w wymiarze jednorazowym, ale również ze spojrzeniem w swoją społeczność lokalną.
Cieszymy się bardzo, że dzięki naszym uczniom i ich rodzicom udało się nam zorganizować "tyle radości dla innych".
Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli swoje serca
     

     

4-6.12. Przez trzy dni trzecioklasiści pisali próbny egzamin gimnazjalny z Operonem: test humanistyczny, matematyczno - przyrodniczy i test z języka obcego.

     Listopad     
29.11. Odbył się Wieczór Andrzejkowy z wróżbami oraz dyskoteką szkolną.

27.11. Uczniowie klas VII oraz klas gimnazjalnych uczestniczyli w spektaklu pt. „Pan Tadeusz muzycznie” w BCK-u w Bytowie. W nowoczesny sposób zapoznali się z polska epopeją narodową .
     

21.11. naszą szkołę odwiedził, dając pokaz swoich umiejętności, Janusz Chomontek, sportowiec, wielokrotny rekordzista Księgi rekordów Guinnessa w podbijaniu różnych rodzajów piłek, członek Towarzystwa Kontroli Rekordów Niecodziennych.

9.11. Odbyły się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości pod hasłem Polska niepodległa - radosne obchody Święta Niepodległości .      

     Październik     

Uczniowie naszej szkoły brali udział w etapach szkolnych WOJEWÓDZKICH KONURSÓW PRZEDMIOTOWCYH.

12.10. Odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. III A gimnazjum pod kierunkiem pani Marzeny Warnke przygotowała przedstawienie pt. „Dziady”. Świetnie zagrane i żartobliwe uświetniło obchody Święta Edukacji Narodowej. Wszystkim obecnym oraz dawnym pracownikom szkoły wręczono kwiatki z ręcznie wykonanymi przez uczniów życzeniami.

1.10. W kinie na filmie pt. „Dywizjon 303. Historia prawdziwa.” uczniowie klas VII i VIII oraz klas gimnazjalnych poznawali historię dywizjonu polskich lotników, którzy w czasie II wojny światowej wykazali się wyjątkowymi umiejętnościami, odwagą i oddaniem, oraz wielce zasłużyli się w bitwie o Anglię. Film bardzo im się podobał.

     Wrzesień     

21.09. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata".

W dniach 10-14 września 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej pojechali na pięciodniową wycieczkę szkolną. Mieli okazję zwiedzić rynek we Wrocławiu i Poznaniu, wrocławskie ZOO, Bazylikę NMP w Wambierzycach. Wszyscy uczestnicy zdobyli Szczeliniec w Górach Stołowych oraz wspięli się na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę.
     

03.09. Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019.

strona główna  Wstecz  Do góry
Admin:  zslipnica@poczta.onet.pl